Įspūdžiai iš konkurso “Dresden Wintersterne 2023”

Įspūdžiais iš XIV tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso “Dresden Wintersterne 2023” dalijasi I vietos laureatė Gustė Tiško:
“Tai mano pirmasis tarptautinis konkursas užsienyje, Vokietijoje. Dalyvauti jame mane paskatino, specialybės mokytoja, o ir aš pati labai norėjau, ruošiausi ir nekantriai laukiau…
Kelionė į Drezdeną buvo ilga, bet pilnas autobusas muzikantų ( tarp jų ir styginis orkestras iš Kauno 1-osios muzikos mokyklos) – puiki, draugiška kompanija – padėjo įveikti nuovargį ir kelionė neprailgo. Sekanti diena – konkursas! Repeticijos, fortepijono „prisijaukinimas”, stresas, baimė… Bet, užlipus ant scenos ir pradėjus groti, užvaldė pasitikėjimas, emocijos paėmė viršų ir pradėjau mėgautis muzika. Išgirdus komisijos rezultatus apėmė nenusakomas džiaugsmas, laimės ašaros ne tik dėl savęs, bet ir dėl Radvilės, Simono. Kokie mes šaunuoliai !!!
Sekančią dieną po konkurso leidomės į kelionę į Meiseno porceliano manufaktūrą – muziejų, jos metu pamatėme įspūdingų darbų, stebėjome jų gaminimo procesą. Grįžę į Drezdeną apžiūrėjome miesto įžymybes – operos teatrą, Dievo motinos bažnyčią, galingąją 102 metrų ilgio sieną – portretą, kuri susideda iš 25000 Meiseno porceliano plytelių, Cvingerio rūmus ir kita.
Kelionės metu aplankėme nuostabiai gražų Lenkijos miestą Vroclavą, kuris sužavėjo spalvomis, savo istorija ir unikalia nykštukų „kolekcija“.( Nykštukų Vroclave pristatyta apie 900). Dar aplankėme pianistams (ir ne tik) lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno gimtinę (Žaliazova Volia) – muziejų.
Ši kelionė – konkursas buvo be galo smagi, naudinga, pilna muzikos. Todėl kiekvienam galiu pasakyti – gyvenkit su muzika, nes niekada nežinai, kokias galimybes gali atnešti ir suteikti muzika.
Esu dėkinga savo šeimai, kad manimi patikėjo ir išleido. Ačiū mokytojams – Valdai ir Gintautui už palaikymą, už darbą su mumis, už nuolatinį skatinimą siekti, nenustoti, kovoti. Visų vardu dėkoju Kazlų Rūdos savivaldybei už finansinę paramą konkurso dalyviams.”
Įspūdžiai iš konkurso “Dresden Wintersterne 2023”
Į viršų